Scroll down

Aktualności

projekor 4K Barco Aktualności

Nowy, laserowy projektor 4K.

7 sierpnia, 2020, 14:00

Od piątku 7-go sierpnia 2020 r. wyświetlamy już filmy za pośrednictwem nowego laserowego projektora BARCO IV generacji – SP4K -12C.


Projektor ten pracuje w oparciu o półprzewodnikowe źródło światła (lasery o barwie czerwonej, zielonej i niebieskiej – RGB). Obraz wyświetlany jest w najwyższej w tym momencie rozdzielczości dostępnej w kinach – 4K .
Projektor może wyświetlać filmy w szerokim spektrum dynamiki (HDR) jak i wspiera przyszłościowe częstotliwości wyświetlania włącznie z 120 klatkami na sekundę (dzisiaj standardem jest 24/25 klatek na sekundę ).
Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom obraz cechuje wyższy kontrast, a laserowa technologia RGB pozwala na uzyskanie szerszej przestrzeni barw (niemal 99% !).
Również dzięki technologii laserowej projektor charakteryzuje bardzo niski współczynnik zużycia energii (oszczędność ponad 60% w stosunku do projektora z lampą xenonową).

Projektory laserowe Barco IV generacji.


Mamy nadzieję, że obraz spełniający najwyższe obecne standardy kinowe pozwoli wszystkim naszym widzom zarówno na głębsze przeżywanie dzieł sztuki filmowej, jak i na rozrywkę w jeszcze atrakcyjniejszej postaci.


Zakup zestawu cyfrowego został współfinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach Programów Operacyjnych PISF – „Rozwój kin – Priorytet II: Cyfryzacja kin”.

logo PISF
Przejdź do treści