Scroll down

Aktualności

mojeekino Aktualności, Mojeekino

Wirtualna sala Kina Regis – start projektu MOJEeKINO.PL

21 maja, 2020, 16:00

Od 21 maja widzowie spragnieni filmów studyjnych będą mogli zobaczyć je, nie wychodząc z domu.
Stowarzyszenie Sieci Kin Studyjnych wraz z kilkudziesięcioma kinami w Polsce postanowiło wyjść naprzeciw sytuacji spowodowanej epidemią COVID-19 i utworzyło platformę MOJEeKINO.PL.


Platforma zapewnia dostęp-  póki co – do kilkudziesięciu pozycji filmowych – filmów niedawno granych w kinach, ale też premier filmowych. Repertuar będzie systematycznie zmieniany i wzbogacany nie tylko o filmy, ale też o przeglądy i festiwale filmowe oraz spotkania z twórcami.

Aby zobaczyć film wystarczy wejść bezpośrednio na platformę MOJEeKINO.PL  z listy kin wybierając swoje ulubione kino, sugerujemy Regis 🙂 – część pieniędzy z biletu wróci do Bochni.  Można też wejść  z poziomu strony domowej Kina. Bezpośredni link to: https://mojeekino.pl/show/kino-regis-bochnia
Cena biletu na film jest taka sama w całej Polsce, w każdym kinie.

Do momentu otwarcia kin platforma będzie miejscem, gdzie widz spragniony filmów studyjnych wciąż będzie miał do nich legalny dostęp. W dalszej perspektywie będzie dodatkowym polem życia filmu – zaraz po tym jak dany obraz zejdzie z ekranów kin – a nie będzie go jeszcze na tradycyjnym VOD czy na serwisach streamingowych.

Start platformy: 21.05.2020, godz. 16.00

W związku, że MOJEeKINO.PL to bardzo świeży projekt, prosimy sygnalizować wszelkie problemy techniczne i trzymać kciuki.

Kontakt w sprawie reklamacji: mojeekino@gmail.com

Specyfikacja techniczna Platformy, Aplikacji oraz wymagań sprzętowych niezbędnych do korzystania z Platformy

Wykaz Aplikacji:

– Portal WWW;

– Aplikacje na urządzenia mobilne (Smartphone, Tablet) działające najnowszym systemem operacyjnym Android lub z wersją systemu cztery pełne wersje wstecz od najnowszej;

– Aplikacje na urządzenia mobilne (iPhone, iPad, iPod touch) działające z najnowszym systemem operacyjnym iOS lub z wersją systemu dwie pełne wersje wstecz od najnowszej;

 – Aplikacja Chromecast przeznaczona na urządzenia Chromecast;

Wymagania techniczne:

– Dostęp do Internetu – minimalna prędkość łącza 3 Mb/s.

– Najnowszy system operacyjny Android lub z wersją systemu cztery pełne wersje wstecz od najnowszej dla urządzeń Smartphone i Tablet.

– Najnowszy system operacyjny iOS lub z wersją systemu dwie pełne wersje wstecz od najnowszej dla aplikacji iPhone, iPad oraz iPod touch.

– Aplikacja Chromecast dla urządzeń Chromecast.

Regulamin:

Patrz TUTAJ

Partnerami projektu MOJEeKINO.PL są Polska Akademia Filmowa, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Fundacja Kultury Bez Barier.
Projekt realizowany jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Przejdź do treści