Scroll down

Aktualności

baner Aktualności, Wystawa Na Ekranie

WIELKANOC W SZTUCE /wystawa w kinie/

31 marca, 2022, 19:00

Kino Regis zaprasza w dniu 31 marca (godz. 19.00) wszystkich miłośników sztuki, pasjonatów historii, osób, dla których celebracja świąt Wielkanocnych jest ważnym duchowym przeżyciem. Obejrzymy kolejny odcinek cyklu „Wystawa na ekranie” zatytułowany „Wielkanoc w sztuce “.

obraz

Historia śmierci i zmartwychwstania Chrystusa przez ostatnie 2000 lat wywierała ogromny wpływ na kulturę i robi to nadal. Inspirowała najznamienitszych artystów Zachodu. To dla wielu największe wydarzenie w religijnej historii świata.

Phil Grabsky, reżyser i pomysłodawca cyklu reportaży kinowych pod tytułem „Wystawa na Ekranie”, śledzi odzwierciedlenia biblijnej historii śmierci i zmartwychwstania w sztuce, od czasów pierwszych chrześcijan po współczesność.

Zrealizowany w Jerozolimie, Stanach Zjednoczonych i całej Europie film eksploruje różne sposoby, w jakie artyści przedstawiali wydarzenia Wielkiej Nocy na przestrzeni wieków. Na wielkim ekranie i w jakości HD będziemy mogli podziwiać dzieła Caravaggia, Michała Anioła, Leonarda da Vinci czy El Greca, ale również prace współczesnych artystów, jak Mark Wallinger czy Sam Taylor-Wood.

W polskich napisach do filmu „Wielkanoc w sztuce” zacytowano fragmenty „Biblii Tysiąclecia”. Zgody na ich bezpłatne wykorzystanie udzieliło Wydawnictwo Księży Pallotynów „Pallottinum”.

Czas trwania: 85 minut


Wystawa w Kinie – „Wielkanoc w sztuce”

reż.: Phil Grabsky
31.03.2022, godz.19.00
Kino Regis, duża sala, bilety: 22 zł.

Przejdź do treści