Scroll down

Aktualności

Wieczór Oscarowy Regis Aktualności

“Wieczór Oscarowy” w Kinie Regis

8 lutego, 2020, 16:00

8 lutego (w sobotę)  – czyli niezmiennie na dzień przed ceremonią rozdania Oscarów – Miejski Dom Kultury/Kino Regis zapraszają na kolejny wieczór poświęcony nominowanym do tej prestiżowej nagrody filmom. Początek o godz. 16.00.

Obejrzymy trzy  nominowane do Oscara filmy długometrażowe –  w tym polskie “Boże Ciało” Jana Komasy – oraz jeden zestaw nominowanych filmów krótkometrażowych.

Harmonogram projekcji:

⦁    Kraina miodu, 2 nominacje (film międzynarodowy, pełnometrażowy film dokumentalny). Seans o godz. 16.00, duża sala. Bilety 12 zł.
⦁    Boże ciało, 1 nominacja (film międzynarodowy). Seans o godz. 18.00, duża sala. Bilety 12 zł.
⦁    Nominowane do Oscara filmy krótkometrażowe. Początek o godz. 18.30, mała sala. Bilety 12 zł.
⦁    Historia małżeńska, 6 nominacji (film, aktor pierwszoplanowy, aktorka pierwszoplanowa, aktorka drugoplanowa, scenariusz oryginalny, muzyka oryginalna). Seans o godz. 20.30, duża sala. Bilety 12 zł.

Tradycyjnie, projekcjom towarzyszyć będzie atmosfera filmowego święta, na którą złożą się m.in. dostępny dla wszystkich, którzy zakupią bilet(y): barek kawowy, przekąski, oscarowy wystrój, prezentacje multimedialne i losowanie upominków.


Mając na uwadze oscarowe nominacje, przy okazji pragniemy zaprosić też na regularne seanse innych nominowanych filmów:
Jojo Rabbit, 6 nominacji, 7, 9-12 lutego,
Parasite, 6 nominacji, 14-16, 18-19 lutego,
Małe kobietki, 6 nominacji, 21-25, 27 lutego,
Na noże, a 1 nominacja, 12 marca (DKF).


———-

Opisy filmów:

KRAINA MIODU
Reż.: Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov
Wyk.: Hatidze Muratova, Nazife Muratova, Hussein Sam
Macedonia, dokumentalny/dramat, 87 min., 15 lat
50-letnia Hatidze mieszka ze schorowaną matką w górskiej wiosce gdzieś w Bałkanach. Nie mają dostępu do prądu ani bieżącej wody. Kobieta utrzymuje się z produkcji miodu. Nie wykorzystuje jednak pszczół, respektując przyrodę i zasadę „połowa dla mnie, połowa dla was”. Pewnego dnia do jej okolicy wprowadza się wielodzietna rodzina. Nowi sąsiedzi również zaczynają hodować pszczoły, ale szacunek zastępuje twardy biznes i maksymalna eksploatacja. Czy Hatidze uda się zmienić ich podejście? Tym bardziej, że jeden z chłopców jest wyraźnie pod jej wrażeniem… „Kraina miodu” zdobyła liczne nagrody na całym świecie, w tym aż trzy na festiwalu w Sundance (m.in. główną Nagrodę Jury) oraz cztery na 16. Millennium Docs Against Gravity, m.in. Nagrodę Banku Millennium. Film otrzymał dwie nominacje do Oscara® za 2019 r. w kategoriach Najlepszy Film Dokumentalny i Najlepszy Film Międzynarodowy.
BOŻE CIAŁO
Reż.:  Jan Komasa
Wyk.: Bartosz Bielenia, Aleksandra Konieczna, Leszek Lichota, Łukasz Simlat
Polska, dramat, 115 min., 15 lat
„Boże Ciało” to historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i udając księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw…

NOMINOWANE DO OSCARA KRÓTKOMETRAŻOWE FILMY AKTORSKIE (Oscar® Nominated Short Films):

Brotherhood
Reż.:  Meryam Joobeur
Wyk.: Mohamed Grayaâ, Salha Nasraoui
Kanada / Szwecja / Tunezja / Katar, komedia, 25 min.
Mohamed jest głęboko poruszony, kiedy jego najstarszy syn Malik wraca do domu po długiej podróży z jego nową tajemniczą żoną.

Nefta Football Club
Reż.:  Yves Piat
Wyk.: Eltayef Dhaoui, Mohamed Ali Ayari, Lyès Salem
Francja / Tunezja / Algieria, komediodramat, 17 min.
Dwójka braci natrafia na osła na pustyni. Dziwnym trafem, zwierzę ma na uszach słuchawki oraz worki pełne białego proszku na grzbiecie.

Saria
Reż.:  Bryan Buckley
Wyk.: Estefanía Tellez, Gabriela Ramírez, Verónica Zúñiga
USA, dramat, 23 min.
Dwunastoletnia Saria oraz jej siostra Ximena układają odważny plan ucieczki z domu dziecka, w którym się nad nimi znęcano.

The Neighbors Window
Reż.:  Marshall Curry
Wyk.:  Maria Dizzia, Greg Keller, Juliana Canfield
USA, dramat, 20 min.
Alli jest młodą matką, sfrustrowaną rutyną i jej mężem. Jej życie zostaje wywrócone do góry nogami, kiedy dwóch beztroskich dwudziestolatków wprowadza się do budynku po drugiej stronie ulicy, a ona odkrywa, że może bez przeszkód podglądać ich mieszkanie.

Siostra
Reż.:  Delphine Girard
Wyk.:  Selma Alaoui, Veerle Baetens, Guillaume Duhesme
Belgia, dramat/thriller, 17 min.
Noc. Samochód. Alie jest w niebezpieczeństwie. Aby przeżyć, musi wykonać najważniejszy telefon jej życia.

HISTORIA MAŁŻEŃSKA
Reż.:  Noah Baumbach
Wyk.: Scarlett Johansson, Adam Driver, Laura Dern, Alan Alda
USA, komediodramat, 136 min., 15 lat
Wnikliwy i  pełen współczucia obraz rozpadającego się małżeństwa. Za dramat rodziny, choć z nutką humoru odpowiedzialni są Nicole i Charlie, których rozwijająca się kariera wymusza pewne decyzje  –  fenomenalne role Scarlett Johansson i Adama Drivera.

WIECZÓR OSCAROWY W KINIE REGIS

8 lutego 2020
Kino Regis, ul. Regis 1, duża/mała sala
Bilety: 12 zł

Partnerem “Wieczoru Oscarowego” jest firma:

logo Bolarus
Przejdź do treści