Scroll down

Aktualności

kadr Aktualności

Spotkanie autorskie z Przemkiem Kossakowskim

16 marca, 2023, 20:00

Zbliża się 3. edycja Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N
To wyjątkowe wydarzenie rozpocznie się PROLOGIEM w Bochni już 16 marca. W kolejnych dniach, 17-19 marca będzie kontynuowane w Wieliczce, a te jedne z najstarszych miast Małopolski połączy swego rodzaju podróżniczy „solny most”.

Na sam początek Festiwalu 50°N i Prologu wydarzenia w Bochni odbędzie się Wielka Lekcja Geografii, w której w czwartkowe przedpołudnie wezmą udział uczniowie bocheńskich szkół.
Zaproszeni Goście opowiedzą o swoich podróżach i podzielą się ciekawostkami o ludziach, miejscach i kulturach z różnych zakątków świata.
Tego samego dnia wieczorem (o godz. 20.00), w Kinie Regis odbędzie się wyjątkowe spotkanie z Gościem Specjalnym – Przemkiem Kossakowskim, podróżnikiem, dziennikarzem i osobowością znaną z wielu formatów telewizyjnych. Temat jego opowieści do samego końca pozostanie tajemnicą. To publiczność demokratycznie dokona wyboru spośród przedstawionych przez niego propozycji.

Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać od niedzieli 12 marca 2023 r. w Centrum Informacji Turystycznej.

PROLOG w Bochni rozpocznie 3. Festiwal 50°N, który w kolejnych dniach będzie odbywał się w Wieliczce. To tu przez cały weekend (17-19.03) w Mediatece – Bibliotece Miejskiej odbywać się będą wydarzenia festiwalowe. Na scenie wystąpią m.in. Krzysztof Wielicki, Piotr Strzeżysz, Kamila Kielar, Małgorzata Szumska, Dagmara Bożek czy Łukasz Kocewiak i Jan Krzeptowski-Sabała.

Tegoroczna edycja Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N została objęta Patronatem Honorowym przez Marszałka Województwa Małopolskiego – Pana Witolda Kozłowskiego, a także Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka – Pana Artura Kozioła oraz Burmistrza Miasta Bochnia – Pana Stefana Kolawińskiego.
Partnerem Głównym Festiwalu 50°N jest Województwo Małopolskie, Partnerami Organizacyjnymi zaś – Wieliczka i Bochnia.

Partnerem Złotym Festiwalu są Auto Group Luzar z Wieliczki, Hiszpania oraz Gran Canaria. Partnerami imprezy są także Power Canvas, Bezdroża oraz Volkswagen Bank.
Więcej informacji można znaleźć na fanpage’u imprezy w portalu Facebook www.facebook.com/50NFestiwal oraz na stronie internetowej www.50n.pl.

Przejdź do treści