Scroll down

Aktualności

plakat Aktualności, Kino Pod Chmurką

“Kino Pod Chmurką” – edycja 2022

9 lipca, 2022, 21:00

Tradycyjnie, w miesiące wakacyjnie w Amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia będą miały miejsce pokazy kina plenerowego. W tegorocznej edycji obejrzymy cztery propozycje filmowe, w tym – chętnie oglądane przez bocheńska publiczność – horrory.

Szczegółowy harmonogram pokazów:

  • 9 lipca, godz. 21.00: „Wiedźma” (horror)
  • 23 lipca, godz. 21.00: „Penguin Bloom: Niesamowita historia Sam Bloom” (dramat biograficzny)
  • 13 sierpnia, godz. 20.30: „Saint Maud” (horror)
  • 27 sierpnia, godz. 20.30: „Sound of metal” (romans muzyczny)

Opisy filmów:

plakatWiedźma, reż.: Brett Pierce, Drew T. Pierce, obsada: John-Paul Howard, Piper Curda, Jamison Jones, USA, 95 min. „Wiedźma” to mroczna opowieść o opętaniu i pełnym grozy szaleństwie w głębi tajemniczego lasu, po której prastare wiedźmy znów staną się śmiertelnie przerażające. Hit amerykańskiego box office’u, który przez sześć tygodni zajmował pierwsze miejsce na liście najchętniej oglądanych filmów.

plakatPenguin Bloom: Niesamowita historia Sam Bloom, reż.: Glendyn Ivin, obsada: Naomi Watts, Andrew Lincoln, Jacki Weaver, Australia/Wlk. Brytania, 95 min. Nominowana do Oscara Naomi Watts w niezwykłej historii Sam Bloom, której biografia stała się światowym bestsellerem przetłumaczonym na kilkadziesiąt języków. Podnosząca na duchu opowieść o niesamowitej kobiecie oraz o sile i nadziei na największych życiowych zakrętach. Za ekranizacją tej chwytającej za serce historii stoi producentka takich hitów jak „Wielkie kłamstewka”, „Od nowa” oraz „Zaginiona dziewczyna”.

plakatSaint Maud, reż.: Rose Glass, obsada: Morfydd Clark, Jennifer Ehle, Lily Knight, wielka Brytania, 83 min. Horrorowy triumf od studia A24 („Midsommar. W biały dzień”, „Dziedzictwo. Hereditary” i „To przychodzi po zmroku”) w diabelnie wizjonerskiej opowieści o opętaniu i zbawieniu. Maud jest młodą dziewczyną, która przyjeżdża do luksusowej posiadłości Amandy – byłej tancerki, która w ostatnich miesiącach życia korzysta z niego bez skrupułów. Dziewczyna przekonana o swojej ważniejszej misji, niż tylko opieka nad konającą Amandą, postanawia ocalić jej grzeszną duszę, co wkrótce zamienia się w niebezpieczną obsesję…

plakatSound of metal, reż.: Darius Marder, obsada: Riz Ahmed, Olivia Cooke, Paul Raci, USA, 120 min. Poruszająca, pełna emocji opowieść o losach pary, która z dnia na dzień musi zmierzyć się z wyzwaniem bezpowrotnie zmieniającym ich życie. Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, legło w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło.

———–

Wszystkie projekcje będą miały miejsce w Amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia w Bochni. W razie niepogody, seanse odbędą się w sali kameralnej MDK.

Organizatorzy: Miejski Dom Kultury w Bochni/Kino Regis

Wstęp wolny.

Przejdź do treści