Scroll down

Aktualności

kadr Aktualności

KFF: “WIRAŻ” Pawła Hejbudzkiego

5 października, 2023, 19:00

Zapraszamy na kolejną projekcję w ramach przeglądu najlepszych dokumentów 63. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Tym razem 5 października o godz. 19.00 zobaczymy film “Wiraż”.

Fascynujący i jednocześnie wzbudzający wiele pytań świat dziecięcego kartingu. Ten szerzej nieznany sport ekstremalny rządzi się takimi samymi zasadami jak zawody dorosłych – liczą się rywalizacja, miejsce na podium i regularne treningi. Nie wszystkie dzieci są gotowe na takie poświęcenie. Mateusz uprawia karting już od kilku lat, ale wciąż nie spełnia oczekiwań i ambicji rodziców. Zosia ma talent i wspierającego ojca, ale jego kłopoty z prawem mogą zaważyć na dalszej karierze córki. To opowieść nie tylko o sportowych emocjach, ale przede wszystkim o relacjach rodzinnych.

Paweł Hejbudzki – reżyser, scenarzysta. Absolwent reżyserii filmowej w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jego filmy: “Stan Umysłu”, „Charon”, ”Powiedz tak lub nie” (2020) były prezentowane i nagradzane na wielu festiwalach.

Bilety: 12 zł


Krakowski Festiwal Filmowy jest na ekskluzywnej liście wydarzeń filmowych kwalifikujących do Oscara® w kategoriach krótkometrażowych (fabuła, animacja, dokument) oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego, a także rekomenduje do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych kategoriach.

64. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach od 26 maja do 2 czerwca 2024 roku. https://www.krakowfilmfestival.pl/vod/

Więcej o przeglądzie: Tutaj

KFF VOD

Przejdź do treści