Scroll down

Aktualności

film Mój koniec świata beze mnie Aktualności, DKF Aktualności

DKF: Pełnometrażowy debiut pochodzącego spod Bochni Łukasza Ziomka – spotkanie z reżyserem.

13 lutego, 2020, 19:00

13 lutego 2020, (godz. 19.00) DKF Maciste zaprasza na film “Mój koniec świata beze mnie”  autorstwa pochodzącego spod Bochni Łukasza Ziomka. Po seansie  (ok. godz. 20.15)  – spotkanie z reżyserem.
Mój koniec świata beze mnie to utkana z fragmentów opowieść o parze młodych ludzi, którzy swoją codzienność zamieniają w nieustanny performance. Odgrywając pomiędzy sobą fragmenty fikcji, grają w grę, której ani reguły, ani cel nie są do końca jasne. Czy balansując na granicy pomiędzy fikcją a rzeczywistością szukają prawdy o sobie? Czy można znaleźć ją po stronie fikcji? A może jedyne co mogą ocalić to fikcja właśnie?

Ten będący formalnym eksperymentem film to wizualny kolaż, w którym kręcone z ręki home-video łączy się z estetyką slow cinema, teledysku i reklamy, a popkulturowe klisze z sennym koszmarem.

Łukasz Ziomek /reżyseria, scenariusz/
Twórca video-filmowy. Jako asystent reżysera współpracował z Krystianem Lupą w Tianjin Grand Theatre (Mo Fei wg tekstów Shi Tieshenga). Wcześniej jako krytyk teatralny i filmowy publikował m.in. w „Kinie”, „Didaskaliach”, „Ekranach”, „Ricie Baum”. Na swoim koncie ma kilka krótkometrażowych filmów eksperymentalnych, m.in. Nothing to see (2015) i The end of inner landscape is dead and recorded (2015). Mój koniec świata beze mnie (2019) to jego filmowy pełnometrażowy debiut.

Agnieszka Zieleziecka /kostiumy/
Aktorka i teatrolożka. W 2016 roku w ramach projektu „Łaźnioaktywni” zrealizowała spektakl Szefowa o kobietach z Nowej Huty. Obecnie rozwija autorski projekt z gatunku slow fashion – Obcy w mojej szafie.

Dominik Stanisławski /zdjęcia/
Urodzony w Łodzi w 1979 r. Artysta wizualny, doktor sztuk pięknych. Absolwent Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. Wcześniej studiował filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuje na macierzystym wydziale jako asystent w II Pracowni Interdyscyplinarnej. W swojej praktyce artystycznej zajmuje się działaniami z pogranicza analogowych i cyfrowych mediów rejestrujących i przetwarzających obraz, a także sztuką obiektu oraz instalacją i działaniami performatywnymi. Centralną osią jego poszukiwań jest kategoria wypadku (kraksy) w kontekście rozumianej po darwinowsku ewolucji produktów kultury w rozpędzonej postinternetowej rzeczywistości.

Bogumił Misala /muzyka/
Kompozytor i producent muzyczny, soundscape designer, autor instalacji dźwiękowych i kreacji muzycznych do performansów, spektakli teatralnych, filmów i instalacji multimedialnych. Absolwent Filozofii na Uniwer­sytecie Wrocławskim. Autor muzyki do spektakli Krystiana Lupy (Proces, Mo Fei, Wycinka, Plac Bohaterów), Łukasza Twarkowskiego (Es war einmai das Leben, Lokis, GRIMM: czarny śnieg, KLINIKEN /miłość jest zim­niejsza niż śmierć, Akropolis, Farineili), Radosława Stępnia (Panna Julia). Laureat głównej nagrody za naj­lepszy performans i instalację medialną podczas 16. edycji Międzynarodowego Festiwalu Videomedeja w Serbii (2014). W 2016 i 2017 roku nominowany do najwyższej litewskiej nagrody teatralnej Złotego Krzyża Sceny za kompozycje do spektaklu Plac Bohaterów Krystiana Lupy (2016) oraz muzykę do spektaklu Lokis Łukasza Twarkowskiego (2017). Członek i założyciel kolektywu artystycznego IP Group. W 2018 roku prezentował swoje instalacje między innymi w Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Narodowego we Wrocławiu w ramach międzynarodowego festiwalu Punto y Raya.

MÓJ KONIEC ŚWIATA BEZE MNIE /2019/
13 lutego /czwartek/ 2020, godz. 19.00
Kino Regis, ul. Regis 1
bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF-u
Organizatorzy: DKF Maciste /Kino Regis/ Miejski Dom Kultury

Przejdź do treści