Scroll down

Aktualności

plakat Aktualności, DKF Aktualności

DKF: Polska nominacja do Oscara® – “SUKIENKA” w ramach przeglądu “Objazdowa Etiuda&Anima”

24 marca, 2022, 19:00

DKF Maciste zaprasza 24 marca (godz. 19.00) na kolejną edycję przeglądu “Objazdowa Etiuda&Anima”. Obejrzymy krótkometrażowe dokumenty, fabuły, animacje nagrodzone podczas 28. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima w Krakowie (16-21.11.2021), w tym polską etiudę – nominowaną do Oscara® – pt. “Sukienka w reżyserii Tadeusza Łysiaka.

Wprowadzenie: dr Barbara Szczekała.

Opisy filmów:

DOTKNIJ MNIE, reż. Hendrik Ströhle, prod. Filmakademie Baden-Württemberg, Niemcy 2020, 27’44”

Christine od dłuższego czasu odczuwa brak satysfakcji z życia. Choć niepełnosprawność nie przeszkodziła jej w osiągnięciu sukcesu, do pełni szczęścia brakuje jej seksualnego spełnienia. Wszystko ulega zmianie, gdy poznaje Thomasa.

SUKIENKA, reż. Tadeusz Łysiak, prod. Warszawska Szkoła Filmowa, Polska 2020, 30’

Obraz nominowany do Oscara w kategorii „Najlepszy krótkometrażowy film aktorski:.Julia pracuje w przydrożnym motelu. Pogrążona jest w poczuciu odrzucenia i samotności. Jest inna i społeczeństwo wielokrotnie dało jej to odczuć. Marzy jednak o związku
i bliskości fizycznej z mężczyzną.

POZDROWIENIA Z NIGERII, reż. Peter Hoferica, prod. Vysoká Škola Muzických Umení, Słowacja 2020, 17’01”

Kiedy dziadek Emil dostaje e-mail od nigeryjskiego księcia z prośbą o pomoc finansową, nie ma innego wyjścia – musi wysłać mu pieniądze. Nigeryjski książę obiecuje w zamian nie tylko swoją królewską wdzięczność, ale także połowę dziedzictwa.

KWESTIA SMAKU, reż. Joanna Quinn, Kanada 2021, 16’

Jak wiele obsesji może mieć jedna rodzina? W Kwestii smaku Joanny Quinn i Lesa Millsa ponownie spotykamy Beryl, która wyjawia swoją obsesję rysowania, ale też ujawnia liczne uzależnienia pozostałych członków swojej ekscentrycznej rodziny, takie jak: marynowanie, zbieranie gwintów czy wypychanie zwierząt.

BOCIAN, reż. Lucija Mrzljak, Morten Tšinakov, Estonia 2020, 15’51”

Przy papierosie na balkonie obywatel Bocian przeżywa chwilę olśnienia: zdaje sobie sprawę, że jest nie tyle osobą, co ptakiem. W tym samym czasie Mężczyzna i Kobieta jedzą obiad. Gdy kukułka wyskakuje z zegara, mężczyzna w pośpiechu opuszcza mieszkanie. Kobieta i Bocian spotykają się…

TRUMNA, reż. Yuanqing Cai, Nathan Crabot, Houzhi Huang, Mikolaj Janiw, Mandimby Lebon, Théo Tran Ngoc, Francja 2020, 5’23”

Mężczyzna wraca do domu i chce się położyć. Kilku hałaśliwych współlokatorów. Zatłoczone miasto w południowych Chinach.


OBJAZDOWA ETIUDA&ANIMA (2021)

24 marca 2022, godz. 19.00

Kino Regis, ul. Regis 1

Bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF-u

Organizatorzy: DKF „Maciste”, kino Regis, Miejski Dom Kultury, Fundacja Promocji Kultury Artystycznej, Filmowej i Audiowizualnej ETIUDA&ANIMA

Działalność “DKF Maciste” współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Przejdź do treści