Scroll down

Aktualności

Aktualności, DKF Aktualności

DKF: Północnokoreański reżim w praktyce

13 stycznia, 2022, 19:00

DKF „Maciste” zaprasza 13 stycznia (godz. 19.00) na pierwsze w 2022 roku spotkanie. Zobaczymy wstrząsający dokument „Kret w Korei”, który z powodzeniem mógłby posłużyć jako materiał na kolejny odcinek przygód Jamesa Bonda, z tą różnicą, że wydarzenia przedstawione w filmie zdarzyły się naprawdę.

Przy okazji pierwszego spotkania klubowego informujemy, że można już zamawiać legitymacje członkowskie DKF na rok 2022. Cena 20 zł. Z legitymacją pojedynczy bilet na seanse w ramach DKF kosztuje jedyne 5 zł. Dodatkowo legitymacja uprawnia do ulgi na regularne seanse w kinie Regis.

 

Film, kręcony potajemnie przez ponad dekadę, jest najbardziej niepokojącą historią naszych czasów. Pozostawia widza z poczuciem, że świat nigdy nie będzie już wyglądał tak samo. Nawet najlepszy hollywoodzki scenarzysta by tego nie wymyślił.

 

Prelekcję przed filmem wygłosi filmoznawczyni – dr Barbara Szczekała.

 

10 lat temu do Madsa Brüggera („Ambasador”, „Kto zabił sekretarza generalnego ONZ?”), przyszedł niejaki Ulrich Larsen, bezrobotny szef kuchni utrzymujący się z renty. Oznajmił mu, że chce szpiegować wewnątrz struktur powiązanych z Koreą Północną. W ciągu kolejnej dekady Larsen infiltruje The Korean Friendship Association (KFA), organizację sprzyjającą reżimowi Kim Dzong Una. Udaje mu się zdobyć zaufanie jej przywódców, dzięki czemu odkrywa szokujące fakty. Kto by pomyślał, że Korea Północna jest światowym producentem broni i narkotyków? Larsen jedzie w delegację do Pyongyang, a następnie trafia na wyspę w Ugandzie, gdzie Koreańczycy przekonują jego oraz podstawionego przez Brüggera fałszywego inwestora z Danii, że pod wodą można zbudować fabrykę produkującą broń i narkotyki. A wszystko pod przykrywką tworzenia luksusowego kompleksu hotelowego. Przez cały ten czas towarzyszą im jawne i ukryte kamery.

 

Wybrane festiwale i nagrody :

2021 – Duńskie Nagrody Filmowe: Najlepszy Film Dokumentalny;

2021 – Festiwal Filmowy Millennium


KRET W KOREI (2020)

Reżyseria: Mads Brügger

Bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF-u

Organizatorzy: DKF „Maciste”, kino Regis, Miejski Dom Kultury

Działalność “DKF Maciste” współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Przejdź do treści