Scroll down

Aktualności

Aktualności, DKF Aktualności, Kino Jazz

DKF: Kino Jazz – „Summer of soul”

10 marca, 2022, 19:00

DKF „Maciste” w ramach cyklu „Kino Jazz” zaprasza w dniu 10 marca (godz. 19.00) na nominowany do Oscara niezwykły dokument muzyczny.

Latem 1969 roku, zaledwie 160 km na południe od Woodstock, w parku Mount Morris (obecnie znanym pod nazwą Parku im. Marcusa Garveya), odbył się legendarny Festiwal Kultury Harlemu. Jego filmowy zapis nie był nigdy wcześniej publikowany i został niemal całkowicie zapomniany – aż do dziś. Debiutujący w roli filmowca Ahmir “Questlove” Thompson dokumentuje to wydarzenie, które stało się świętem czarnej historii, kultury i mody.

 

Najlepszy dokument dekady.

— Charlotte O’Sullivan, London Evening Standard

 

Oglądając „Summer of Soul”, to czego doświadczasz, to nic innego jak dźwięk wolności.

— Owen Gleiberman, Variety

 

Summer of soul” to nie tylko połączenie filmu muzycznego i dokumentu przybliżającego tamten Festiwal, ale też niezwykłe świadectwo uzdrawiającej mocy muzyki, tak bardzo potrzebnej w niespokojnych czasach – tak w przeszłości, jak i dzisiaj.

W materiale zobaczymy niepublikowane wcześniej występy Steviego Wondera, Niny Simone, Sly & the Family Stone, Gladys Knight & the Pips, Mahalii Jackson, B.B. Kinga, The 5th Dimension i wielu innych. „Summer of soul” jest pierwszym oficjalnym projektem Onyx Collective – marki treści publikowanych przez Disney General Entertainment, której celem jest rozpowszechnianie wysokiej jakości rozrywki twórców kolorowych i niewystarczająco reprezentowanych społeczności. Film nagrodzony został Grand Prix Jury oraz nagrodą publiczności na Festiwalu Filmowym Sundance.

Projekcję filmu poprzedzi słowo wstępne Pawła Korty.


SUMMER OF SOUL (2021)
10.03.2022, godz. 19.00, duża sala
Bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF-u
Organizatorzy: DKF „Maciste”, kino Regis, Miejski Dom Kultury

Działalność “DKF Maciste” współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Przejdź do treści