Scroll down

Aktualności

ronnie-wood Aktualności, DKF Aktualności, Kino Jazz

DKF: KINO JAZZ – “Ronnie Wood: Ktoś tam na górze mnie lubi”.

29 października, 2020, 19:00

29 października (godz. 19.00) zobaczymy kolejny odcinek cyklu “Kino Jazz” – film Mike’a Figgisa będący dokumentem portretującym Ronniego Wood’a, legendarnego członka grupy Rolling Stones.

Film Mike’a Figgisa to bardzo intymny portret Ronniego Wood’a , legendarnego członka grupy Rolling Stones. Poznajemy go jako muzyka, artystę i twardziela nie poddającego się na żadnym z etapów swojego życia. Człowiek, który będąc już po siedemdziesiątce, wciąż jest na szczycie, opowiada swoją historię od skromnych początków w północnym Londynie, gdzie ukształtował się jego muzyczny świat , poprzez niewyobrażalne 50 lat kariery (jak dotąd) na scenie, kiedy to pracował i tworzył muzykę z najwybitniejszymi muzykami naszych czasów w kapelach takich jak: The Birds, Jeff Beck, The New Barbarians , Rod Stewart, The Faces. Ronnie zabiera nas w podróż poprzez całe swoje życie, oprowadzając nas po jego jasnych i ciemnych zaułkach wraz z przyjaciółmi, którzy są nieodłączną częścią jego historii : Damien Hirst , Mick Jagger, Keith Richards, Imelda May, Rod Stewart.

Reżyser:
Mike Figgis. Rocznik 1948. Studiował muzykę w Londynie. W latach 60 i 70 grał w wielu kapelach rockowych, m.in. w Gas Board razem z Bryanem Ferry. Reżyser teatralny i filmowy. Pisarz. Kompozytor. Jego dorobek filmowy to m.in. Burzliwy Poniedziałek (1988), Wydział Wewnętrzny (1990), Mr Jones (1993), Wersja Browninga (1994), Zostawić Las Vegas (1995, z Oskarem dla Nicolasa Cage’a, nominacją za reżyserię ), Rodzina Soprano (1999 – 2007, serial TV), Dziesięć Minut Później – Wiolonczela (2002).

Występują:
Ronnie Wood
Sally Humphreys Wood
Imelda May
Damien Hirst
Mick Jagger
Keith Richards
Rod Stewart
Charlie Watts


 

KINO JAZZ – RONNIE WOOD: KTOŚ NA GÓRZE MNIE LUBI /2019/
29 października /czwartek/ 2020, godz. 19.00
Kino Regis, ul. Regis 1
bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF-u
Organizatorzy: DKF Maciste/Kino Regis/Miejski Dom Kultury/MUSICINE, KINO
JAZZ

Działalność “DKF Maciste” współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.logo PISF

Przejdź do treści