Scroll down

Aktualności

baner Aktualności, DKF Aktualności

DKF: Codzienność drzewa – film „Serce dębu”

15 grudnia, 2022, 19:00

Na ostatnie spotkanie w 2022 roku zaprasza DKF „Maciste”. 15 grudnia obejrzymy niesamowity wizualnie dokument duetu reżyserskiego Laurent Charbonnier / Michel Seydoux – „Serce dębu”. Początek tradycyjnie o godz. 19.00. Prelekcję przed pokazem wygłosi Dagmara Romanowska.

Od ponad dwustu dziesięciu lat w środku lasu rośnie majestatyczny dąb, który daje schronienie jego licznym mieszkańcom. Poczujcie, jak bije „Serce dębu”.

Ten widowiskowy film ma niezwykłą, godną wszystkich filmowych nagród obsadę: wiewiórki, ryjkowce, sójki, mrówki, myszy polne… Cały ten mały, tętniący życiem, brzęczący i cudowny wszechświat zależy od owego dostojnego drzewa, czerpiąc od niego pożywienie i schronienie, od korzeni aż po gałęzie. Poznajcie wpadających z wizytą przyjaciół, zbłąkanych wędrowców, czułych kochanków, złych sąsiadów oraz bezwzględne drapieżniki. Zanurzcie się wszystkimi zmysłami w ten cudowny mikrokosmos.

Serce dębu” to spektakularny i wciągający film, który prezentując kolejne cztery pory roku, stanowi liryczną odę do życia, w którym głos zabiera wyłącznie natura.

Uwaga: Z każdego sprzedanego biletu na film Serce dębu, polski dystrybutor filmu – Best Film przekaże część kwoty na rzecz fundacji „Las na zawsze„, która na wiosnę zakupi ziemię oraz sadzonki i posadzi las, który będzie już na zawsze.

kadr


SERCE DĘBU (2022)

Kino Regis, ul. Regis 1

Bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF-u

Organizatorzy: DKF „Maciste”, kino Regis, Miejski Dom Kultury

Działalność “DKF Maciste” współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Przejdź do treści