PEWNEGO RAZU... W HOLLYWOOD /premiera/

gatunek: thriller/kryminalny

produkcja: USA/Wielka Brytania, czas trwania: 160

DZIŚ | 17:30
TOY STORY 4 /2D/ premiera

gatunek: animowany/familijny

produkcja: USA, czas trwania: 100

25.08.2019 | 15:30
YULI

gatunek: biograficzny

produkcja: Hiszpania, Wielka Brytania, Niemcy , czas trwania: 104

25.08.2019 | 18:00
TAJEMNICA OJCA PIO

gatunek: dokumentalny / biograficzny

produkcja: Hiszpania, czas trwania: 80

30.08.2019 | 16:45
NA BANK SIĘ UDA

gatunek: komedia/kryminalny

produkcja: Polska, czas trwania: 105

30.08.2019 | 18:30
TO: ROZDZIAŁ 2 /premiera/

gatunek: horror

produkcja: USA, czas trwania: 174

06.09.2019 | 15:00
BÓL I BLASK

gatunek: komediodramat

produkcja: Hiszpania, czas trwania: 113

06.09.2019 | 18:00
Aktualności
KINO "POD CHMURKĄ": "WHISKY DLA ANIOŁÓW" - 24.08.2019
14.08.2019
KINO

Komedia z przesłaniem w reżyserii Kena Loacha (m.in. "Kes", "Słodka szesnastka", "Ja, Daniel Blake").

Robbie, Albert, Rhino i Mo spotykają się na życiowym zakręcie. Są bezrobotni i spłukani, ale mogą…

Czytaj więcej >

O DKF

Dyskusyjny Klub Filmowy MACISTE - został założony z końcem 2009 roku z inicjatywy Jacka Dziduszko i Stanisława Liguzińskiego oraz z pomocą Luizy Sawickiej Hofstede i Pawła Korty. Klub powstał z przekształcenia działających przez kilka lat: Bocheńskiej Akademii Filmowej i Klubu Kinofilów pod wezwaniem Maciste. Patronem DKF-u jest Maciste, bohater kilkudziesięciu włoskich przedwojennych filmów o siłaczu posiadającym niezwykłe moce. Grany przez Bartolomeo Pagano Maciste (karierę rozpoczął w ''Cabirii'' Giovanniego Pastrone z 1914 roku) był prawdopodobnie pierwszym prawdziwym herosem wielkiego ekranu.

 

Jak dotąd nasz DKF gościł już wielu znakomitych gości, by wspomnieć choćby Stanisława Janickiego, Krzysztofa Zanussiego, Lidię Dudę, prof. Stanisława Lubelskiego, Normana Leto, dr hab. Joannę Wojnicką, Jerzego Armatę, Marcina Koszałkę, Mariusza Surosza, Kubę Mikurdę, Marka Nowickiego, Pawła Jóźwiaka- Rodana, Sławomira Shutego, Grzegorza Królikiewicza, Jacka Dehnela, Marcin Sautera, prof. Henryka Hoffmanna, dr Piotra Mareckiego  czy Petra Jokesa.

Ponadto każde spotkanie klubowe wzbogacone jest prelekcją filmoznawcy, lub specjalisty tematu. W roli prelegentów pojawiają się u nas choćby Kaja, Klimek, Maciej Gil, Jacek Dziduszko, Stanisław Liguziński, Jagoda Murczyńska, Piotr Mirski, Maciej Stroiński, Barbara Szczekała i wielu innych znamienitych "fachowców od filmu".

Działalność DKF Maciste została bardzo szybko zauważona i doceniona. W roku 2010 klub został nominowany do nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Warto dodać, że od 2013 r. w ramach Klubu wystartował prowadzony przez Pawła Kortę mini-cykl spotkań  "Na Styku" sztuki filmowej i muzyki. Widzowie otrzymali szansę obejrzenia wyjątkowych produkcji kinowych, w których muzyka odgrywa rolę znacznie większą, niż tylko dźwiękowego tła narracji. Są to historie mniej lub bardziej znanych muzyków,  filmowe dokumentacje ruchów muzycznych, czy narracje prowadzone przy wydatnym udziale ścieżki dźwiękowej. Spotkania prowadzi Paweł Korta i Wojciech Sokołowski.

 

Czym jest i jak się do niego zapisać?

Dyskusyjny Klub Filmowy to propozycja adresowana do osób, które lubią oglądać ambitne oraz często niszowe filmy na dużym ekranie i chciałyby to robić taniej, mając jednocześnie szansę na spotkanie z twórcami tychże produkcji. Ciekawym aspektem uczestnictwa w DKF-ie jest także możliwość współkreowania repertuaru, który będzie wyświetlany. Czy warto się zapisać? Członkowie Klubu na projekcje w ramach DKF-u będą mieć 50% zniżki, oraz ulgi na regularne seanse w kinie Regis. Organizatorzy DKF-u będą starali się jak najczęściej zapraszać ciekawych gości i prelegentów związanych ze światem filmu.

 

Jak zostać członkiem DKF-u?

Po zapoznaniu z regulaminem DKF-u należy wypełnić specjalny formularz (dostępny w kasie kina - należy podać imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres e-mail) oraz uiścić  opłatę wysokości 20 zł za legitymację członkowską (ważną przez jeden rok). Uwaga: liczba członków ograniczona.

 

Kontakt w sprawach bieżącej działalności Klubu - tel. 14 611 69 35 w.23 (Paweł Korta)