Scroll down
kryminał, thriller

WROBIONY

Premiera

Piotr Adamczyk – polska gwiazda Marvela („Hawkeye”) – w pełnej akcji i tajemnic historii poszukiwania zaginionego dzieła „Maria Magdalena w ekstazie” autorstwa słynnego malarza Caravaggia. Film został nakręcony w olśniewających plenerach nadmorskiego włoskiego miasteczka Porto Ercole oraz w Berlinie i we Wrocławiu.

U boku Piotra Adamczyka, w międzynarodowej obsadzie znaleźli się również: Daniel Olbrychski, Paulina Holtz, Alessandra Mastronardi, Luca Calvani oraz Torsten Voges i Gedeon Burkhard.

2D 15

Opis

WROBIONY

Sala:

duża

Premiera

WROBIONY

 • Reżyseria

  Piotr Śmigasiewicz

 • Obsada

  Piotr Adamczyk, Daniel Olbrychski, Paulina Holtz

 • Produkcja

  Polska

 • Gatunek

  kryninał, thriller

 • Czas trwania

  96 minut

 • Kategoria wiekowa

  15 lat

 • Bilety

  18 zł, 15 zł

Zagadkowa śmierć, zaginione XVII-wieczne arcydzieło i intryga z wielkimi pieniędzmi w tle. Dominik (Piotr Adamczyk), wybitny badacz historii sztuki z Uniwersytetu Wrocławskiego, wyrusza do malowniczego Porto Ercole by na miejscu zebrać materiał naukowy na temat ostatnich lat życia Caravaggia. Na miejscu okazuje się, że tuż przed jego przyjazdem, w mieście dochodzi do nagłej śmierci innego pasjonata twórczości barokowego artysty. Zmarły ojciec Tornatore poświęcił życie poszukiwaniu dzieł malarza i wierzył, że uda mu się odnaleźć bezcenny obraz „Maria Magdalena w ekstazie”, którego los od wieków pozostawał nieznany. Zapiski ojca Tornatore przez przypadek trafiają w ręce Dominika, który z pomocą nowopoznanego duchownego ojca Paolo (Luca Calvani) postanawia kontynuować poszukiwania zaginionego obrazu. Ekscytująca początkowo przygoda zmienia swoje niewinne oblicze, gdy okazuje się, że na tropie unikalnego płótna jest również włoska mafia, a działaniom poszukiwaczy zaczyna przyglądać się policja oraz tajemnicza piękność, Sylvia (Alessandra Mastronardi). Dominik zostaje uwikłany w niebezpieczne śledztwo, które ujawnia kulisy międzynarodowej intrygi. Walcząc z czasem i z potężnymi przeciwnikami próbuje rozwikłać skrywaną przez wieki tajemnicę obrazu.

 

Godziny

Przejdź do treści