Scroll down
thriller

NIEWINIĄTKA

Napisy

Małe norweskie miasteczko. Właśnie rozpoczyna się Midnattssol, sezon białych nocy i niekończących się polarnych dni. Dzieci z okolicznych osiedli spędzają beztrosko czas i szukają wakacyjnych przygód...

Opis

NIEWINIĄTKA

Sala:

duża

Wersja:

2D napisy

NIEWINIĄTKA

 • Reżyseria

  Eskil Vogt

 • Obsada

  Rakel Lenora Flottum, Alva Brynsmo Ramstad, Mina Yasmin Bremseth Asheim, Sam Ashraf

 • Produkcja

  Norwegia, Finlandia, Dania, Szwecja, Francja, Wielka Brytania

 • Gatunek

  thriller, dramat

 • Czas trwania

  117 minut

 • Kategoria wiekowa

  15 lat

 • Bilety

  18 zł, 15 zł

Małe norweskie miasteczko. Właśnie rozpoczyna się Midnattssol, sezon białych nocy i niekończących się polarnych dni. Dzieci z okolicznych osiedli spędzają beztrosko czas i szukają wakacyjnych przygód.

Tak mogłaby zaczynać się kolejna bajka dla dzieci, ale w reżyserii nominowanego do Oscara Eskila Vogta (Najgorszy człowiek na świecie) oglądamy film, który sprawił, że podczas premierowych pokazów w Cannes widzowie oblewali się zimnym potem i nie mogli oderwać oczu od ekranu. Trzymający w napięciu, oryginalny, niepokojący zachwycił krytyków (96% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes), a przez niektórych został okrzyknięty nawet skandynawskim Stranger Things. Zdobywca Europejskiej Nagrody Filmowej, Nagrody Publiczności na MFF w Göteborgu oraz kilkunastu innych nagród i wyróżnień na całym świecie.
Mała Ida przeprowadza się z mamą i siostrą do nowego miejsca i szybko poznaje rówieśników z sąsiedztwa. Razem z nimi beztrosko spędza wakacyjne dni i odkrywa nowe, fascynujące i tajemnicze miejsca. Z czasem w trakcie kolejnych zabaw Ida zaczyna rozumieć, że z nowymi przyjaciółmi łączy ją wyjątkowa i niebezpieczna więź.

Godziny

Przejdź do treści