Scroll down
animacja, familijny

FILONEK BEZOGONEK

Dubbing

Życie bez ogonka pełne jest wyzwań. Zwłaszcza w zupełnie obcym miejscu! Czy zagubiony Filonek odnajdzie się w wielkim mieście? Czy uda mu się zdobyć nowych przyjaciół i bezpiecznie wrócić do ukochanej właścicielki? „Filonek Bezogonek”, opowieść o akceptowaniu odmienności, potrzebie solidarności i niesieniu pomocy.

Opis

FILONEK BEZOGONEK

Sala:

duża

Wersja:

2D dubbing

FILONEK BEZOGONEK

 • Reżyseria

  Christian Ryltenius

 • Produkcja

  Szwecja

 • Gatunek

  animacja, familijny

 • Czas trwania

  67 minut

 • Kategoria wiekowa

  b.o.

 • Bilety

  15 zł, 13 zł

Kiedy w domu Birgitty pojawia się kotek - Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości. Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje całą zgraję kolorowych postaci. Może znajdzie się ktoś, kto wskaże mu drogę do domu?

Jednak zanim to nastąpi Filonek stanie się gwiazdą estrady, pomoże kociakom w tarapatach, zaprzyjaźni się z pewną siebie Mają i stanie oko w oko z gangiem psów.„Filonek Bezogonek” to klasyczna, przygodowa animacja opowiadająca o akceptowaniu odmienności, potrzebie solidarności i niesieniu pomocy.

Postać Filonka stworzył w 1939 roku szwedzki pisarz Gosta Knutsson. Do dziś to  ukochana i kultowa postać szwedzkiej literatury dla dzieci. W Uppsali powstał nawet dziecięcy szlak wycieczkowy śladami Filonka i jego przyjaciół!

Godziny

Przejdź do treści