Scroll down

Aktualności

kadr Aktualności

KFF: Teatr czy sekta? – film “RADICAL MOVE”

30 listopada, 2023, 19:00

Kino Regis wraz z Krakowską Fundacją Filmową zapraszają na czwartą odsłonę przeglądu najlepszych dokumentów 63. KRAKOWSKIEGO FESTIWALU FILMOWEGO. Tym razem, 30 listopada o godz. 19.00 obejrzymy dokument Anieli Gabryel – “Radical move”.

Teatr czy sekta? Sztuka czy przemoc? Członkowie legendarnej grupy teatralnej „Workcenter”, założonej przez Jerzego Grotowskiego, po raz pierwszy tak szczerze opowiadają o swoich doświadczeniach pracy metodami jednego z największych rewolucjonistów polskiego i światowego teatru.

kadrThomas Richards, najważniejszy współpracownik Grotowskiego, po jego śmierci kontynuuje działalność zainicjowaną przez mistrza. W zamkniętym ośrodku pracuje z grupą aktorów, którzy nieustannie są poddawani próbie i przekraczają swoje granice. Czy ośrodek ma szansę przetrwać próbę czasu i nadejście pokolenia wychowanego w rzeczywistości innej od tej, w której tworzył Grotowski?

Reżyserka:

zdjęcie reżyserkiAniela Gabryel – reżyserka filmowa. Absolwentka specjalizacji dramatologicznej Wiedzy o Teatrze UJ oraz reżyserii filmowej w Łódzkiej Szkole Filmowej. Jej filmy były pokazywane i nagradzane na wielu festiwalach w Polsce i na świecie. Jej pełnometrażowy dokument “Kiedy ten Wiatr Ustanie” był pokazywany i doceniany na wielu filmowych festiwalach, otrzymał również nagrodę na festiwalu IDFA w 2016 roku. Obecnie reżyserka kończy pracę nad swoim debiutem fabularnym oraz rozpoczyna kolejne projekty filmowe.

Bilety: 12 zł

Więcej o przeglądzie: Tutaj


Krakowski Festiwal Filmowy jest na ekskluzywnej liście wydarzeń filmowych kwalifikujących do Oscara® w kategoriach krótkometrażowych (fabuła, animacja, dokument) oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego, a także rekomenduje do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych kategoriach.

64. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach od 26 maja do 2 czerwca 2024 roku. https://www.krakowfilmfestival.pl

Przejdź do treści